Studijski program Pravo

Studijski program Pravo je koncipiran u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i Bolonjskom deklaracijom. Njegov prevashodni cilj je pružanje sadržajnog i kvalitetnog obrazovanja, kao i osposobljavanje mladih stručnjaka iz oblasti prava edukovanih za rešavanje konkretnih pravnih problema u praksi, pri čemu se akcenat podjednako stavlja na sve grane prava koje se kroz nastavni plan izučavaju.

Na studijskom programu Pravo, u okviru modula opšte pravo i privredno pravo, kroz različite pravne i privredne predmete studentima se prezentuju različiti pravni instituti, problemi i načini njihovog rešavanja, omogućavajući im da se snađu u različitim situacijama i shvate značaj formiranja vrhunskih kadrova na ovom polju za društvo u celini. Studentima se kroz ovaj studijski program pružaju sveobuhvatna i savremena znanja i sposobnosti koje su potrebne savremenom pravosuđu, kako u našoj zemlji, tako i u inostranstvu. U okviru privrednog modula akcenat je stavljen na predmete koji produbljuju znanja iz privredne sfere, dok predmeti opšteg modula objedinjuju znanja iz više pravnih oblasti. Savladavanjem studijskog programa, studenti postaju osposobljeni za obavljanje poslova u različitim organima, organizacijama, ustanovama, državnim i privatnim firmama i preduzećima.

Osnovne akademske studije traju 4 godine i nose 240 ESPB bodova. Završetkom studijskog programa Pravo student stiče zvanje DIPLOMIRANI PRAVNIK, bez obzira za koji od modula se odluči.

Po završetku ovih studija student može nastaviti master studije u trajanju od jedne godine ili se može odlučiti na započinjanje karijere i polaganje pravosudnog ispita.

Nastava se ostvaruje u malim grupama i mentorskom radu, kroz uspostavljanje neposrednog kontakta student-profesor. Naglasak se stavlja na isticanje individualnog, kreativnog razvoja studenata, timski rad, sticanje praktičnih znanja i korišćenje savremene tehnologije. Kvalitetu nastavnog procesa doprinose i gostovanja stručnjaka iz prakse.