Privredno–pravni studijski program

Privredno-pravni studiјski program јe koncipiran u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i Bolonjskom deklaraciјom. Njegov prevashodni cilj јe pružanje sadržaјnog i kvalitetnog obrazovanja, kao i osposobljavanje mladih stručnjaka za kvalitetno delovanje na polju prava i rešavanje konkretnih pravnih problema, pri čemu јe akcenat stavljen na privredno pravne predmete.

Privredni razvoj je strateški cilj kome svako društvo teži, jer snaga jedne države jeste u njenoj ekonomskoj snazi i privrednom prosperitetu. Uspešnost na tom polju velikim delom zavisi od profesionalizma i sposobnosti stručnjaka iz ovog domena. Stoga, Privredno – pravni studijski program pruža kvalitetnu edukaciju studenata za oblast pravnih odnosa u privredi. Ovaj studijski program sadrži predmete koji predstavljaju dobar temelj za razumevanje i rešavanje situacija iz privredno pravne oblasti i robno-novčanih odnosa u obavljanju svih vrsta poslova prometa robe i kapitala.

Diplomirani pravnik Privredno–pravnog studijskog programa Pravnog fakulteta, stiče znanja iz tradicionalnih opšteobrazovnih pravnih predmeta, ali akcenat je stavljen na privredno- pravne predmete, koji predstavljaju dobar temelj za razumevanje i rešavanje situacija iz privredno pravne oblasti i robno novčanih odnosa. Na ovaj način, diplomiranim studentima se pruža mogućnost razvoja karijere prvenstveno u privredno- pravnoj oblasti u okviru pravosudnog sistema i privrednog sektora.

Osnovne akademske studije traju 4 godine i nose 240 ESPB bodova. Završetkom Privredno-pravnog studijskog programa student stiče zvanje DIPLOMIRANI PRAVNIK.

Po završetku ovih studija student može nastaviti master studije u trajanju od jedne godine ili se može odlučiti na započinjanje karijere i polaganje pravosudnog ispita.

Nastava se ostvaruje u malim grupama i mentorskom radu, kroz uspostavljanje neposrednog kontakta student-profesor. Naglasak se stavlja na isticanje individualnog, kreativnog razvoja studenata, timski rad, sticanje praktičnih znanja i korišćenje savremene tehnologije. Kvalitetu nastavnog procesa doprinose i gostovanja stručnjaka iz prakse.

Nastavni plan Privredno-pravnog studiјskog programa - Osnovne akademske studije
* Poslovna informatika
* Vodno pravo
Ukupno ESPB za četiri godine 240