Krivično–pravni studijski program

Krivično-pravni studijski program pruža studentima značajno proširena i produbljena znanja iz krivično-pravne naučne oblasti. Svakodnevni i kontinuirani porast kriminaliteta u svetu doprinosi stalnom i rastućem značaju ovog studijskog programa i čini ga aktuelnim.

Realizacijom ovog studijskog programa omogućava se stvaranje stručnjaka krivično- pravne naučne oblasti koji će primenom stečenih znanja i veština povećavati efektivnost i efikasnost rada državnih organa i njihovih specijalizovanih službi. Na taj način, svršenim studentima se daju vrhunska pravna znanja i stvaraju se intelektualci – lideri, naučnici i stručnjaci, sposobni za suočenje sa novim izazovima kako u javnom, tako i u privatnom sektoru.

Po završetku doktorskog krivično- pravnog studijskog programa obrazuju se stručnjaci sposobni za stručno – naučno – istraživači rad i primenu naučnih znanja i dostignuća u naučnom polju društveno- humanističkih nauka. Svršeni student ovog doktorskog studijskog programa treba da stekne široko znanje i sistematsko razumevanje uže pravne naučne oblasti krivično pravo.

Primarni cilj krivično-pravnog studijskog programa doktorskih studija jeste formiranje stručnjaka, akademskih ličnosti, visokih stručnih i naučnih kompetencija iz oblasti krivičnog prava sa obrazovanjem koje omogućava samostalno obavljanje naučno–istraživačkog rada u oblasti krivično - pravnih nauka. Stečeno zvanje doktora nauka omogućava metodološku opremljenost za naučno-istraživački rad iz oblasti krivičnog prava i pravne nauke kao i samostalnost, inovativnost i stručnost u profesionalnom i naučnom radu. Takođe, primena produbljenog znanja, kritičke analize postojećih savremenih naučnih rezultata i dostignuća i sopstvenih rezultata naučno-istraživačkog rada, kao i ovladavanje veštinama i savremenim metodama istraživanja, valjana je osnova za uspešno rešavanje složenih problema, kako naučno-teorijskih tako i praktičnih, u užoj naučnoj oblasti krivično pravo.

Doktorske studije traju 3 godinu i nose 180 ESPB bodova. Završetkom Opšte-pravnog studijskog programa stiče zvanje DOKTOR NAUKA – PRAVNE NAUKE.

Nastava se ostvaruje kroz mentorski rad i uspostavljanje neposrednog kontakta student-profesor. Naglasak se stavlja na isticanje individualnog, kreativnog razvoja studenata, sticanje svrsishodnih teorijskih i praktičnih znanja i korišćenje savremene tehnologije.

Nastavni plan Krivično-pravnog studijskog programa - Doktorske akademske studije
Naziv predmetaSem.Pred.SIRESPB
Prva godina
1. Teorijska shvatanja krivičnog i krivično procesnog prava I 3 3 14