PRVI CIKLUS PROGRAMA STUDIJA SLUČAJA

13.12.2023.godine Novosti

I ove godine se, na osnovu višegodišnje saradnje Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu sa Višim sudom u Novom Sadu i Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu realizuje prvi ciklus programa studija slučaja u periodu od 11.12. do 13.12.2023. godine. Studija slučaja ima za cilj da se studentima, koji sebe vide u bavljenju krivičnim pravom, približi praksa iz ove oblasti, a na konkretnom krivično-pravnom događaju.

Kao i do sada i ovu studiju slučaja priredili su Maja Deman, viši sudijski pomoćnik u Višem sudu u Novom Sadu i Milan Sremčev, tužilački pomoćnik u Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu.

Program Studije slučaja organizovala je, ispred Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, prof. dr Jelena Matijašević, profesor na predmetu Krivično procesno pravo opšti deo.