LJUDSKA PRAVA I KLIMATSKE PROMENE U PRAVNOM SISTEMU EVROPSKE UNIJE - KURS U OKVIRU ŽAN MONE MODULA

24.05.2021.godine Novosti
Prodekan za međunarodnu saradnju na Pravnom fakultetu za privredu i pravosuđe u Novom Sadu, doc. dr Marijana Mladenov, održala je predavanja u okviru kursa „Ljudska prava i klimatske promene u pravnom sistemu Evropske unije“ 21. maja 2021. godine u Kameničkom parku.
Predavanju su prisustvovali studenti druge i treće godine Fakulteta, koji su izrazili zadovoljstvo povodom okakvog vida nastave, kao i interesovanje da saznaju nešto novo u sferi uticaja klimatskih promena na uživanje ljudskih prava u pravnom poretku EU.

Kurs predstavlja deo nastavnih aktivnosti u okviru Žan Mone modula „Primena vrednosti Evropske unije u politikama država kandidata“ koji je studentima pre samih predavanja, predstavio rukovodilac Modula, prof. dr Vladimir Medović.