Prof. dr Zoran Pavlović stručni konsultant Univerziteta za političke nauke i pravo istočne Kine

19.02.2021.godine Novosti

Prof. dr Zoran Pavlović, šef Krivičnopravne katedre na Pravnom fakultetu za privredu i pravosuđe i Pokrajinski zaštitnik građana-ombudsman imenovan je za stručnog konsultanta od strane Univerziteta za političke nauke i pravo istočne Kine na Pravnom fakultetu u oblasti donošenja ekspertskih odluka.

Univerzitet za političke nauke i pravo istočne Kine jedan je od najstarijih kineskih univerziteta sa prestižnom reputacijom u oblasti pravnih nauka. Danas, Univerzitet broji 21000 studenata na 11 fakulteta koji studiraju pravo, sociologiju, ekonomiju, političke nauke i strane jezike.

Pravni fakultet za privredu i pravosuđe Univerziteta Privredna akademija u Novom Sadu je započeo saradnju sa Univerzitetom Istočne Kine u 2018. godini potpisivanjem ugovora sa delegacijom predstavnika iz Kine u prostorijama Fakulteta, dok je angažovanje profesora Pavlovića značajan korak napred u uspešnoj međunarodnoj saradnji.