Besedništvo 2010/11

04.11.2011.godine Besedništvo

Na Pravnom fakultetu održano je takmičenje studenata u besedništvu pod nazivom „Govori da te vidim ko si“. Takmičenje je organizovala asistentkinja Marijana Alavuk i na njemu je učestvovalo sedam studenata sa svojim autorskim besedama na temu „Dva su puta do vrha hrasta: uspuzati se na drvo ili sesti na žir“. Cilj održavanja takmičenja bio je da se mladim ljudima ukaže na neophodnost uverljive verbalne komunikacije koju nameće savremeni život.

Nakon što su pred prepunim amfiteatrom takmičari izveli svoje besede, žiri u kome je bilo pet članova: predsednik organizacionog odbora festivala besedništva Sirmium Lux Verbi Zorica Miščević, pesnik Pero Zubac, prodekan za nastavu na Pravnom fakultetu prof.dr Milorad Bejatović, prof.dr Nikola Ćirović i predsednik žirija prof.dr Marko Carić, odlučio je da je svoju besedu najbolje izveo, pobednik student treće godine Marko Mitić, dok su drugo i treće mesto podelile studentkinje Tamara Staparski i Marta Kurjački.

Predsednik žirija prof. dr Marko Carić istakao je da je pobednik imao izuzetno ubedljiv nastup i da ga je od ostalih takmičara izdvojila i odlična obrada teme.

- Izuzetno je važno da se studenti oprobaju u retorici. Ovo takmičenje je veoma korisno i da se studenti oslobode od treme i da im bude dobar podstrek u njihovom daljem školovanju i opredeljenju – naglasio je prof. dr Marko Carić.

Manifestaciju su uveličali glumica Verica Nikolić, pesnik Igor Stanković i štićenica Dečijeg sela „dr Milorad Pavlović“ Mirjana Marina. Svih sedam takmičara u besedništvu dobili su nagradu zimovanje na Zlatiboru, dok je pobedniku pesnik Igor Stanković poklonio svoju knjigu Gorko seme. Nakon završetka manifestacije upriličen je koktel za sve zvanice.